سم قارچکش ریدومیل

سم قارچکش ریدومیل

ریدومیل (Ridomil)  سمی سیستمیک با اثرات حفاظتی – درمانی از گروه آسیل آلانین‌ها است. این سم پس از محلول پاشی از طریق برگ، ساقه و ریشه جذب شده و در کل گیاه پخش می‌شود و با قارچ‌های پاتوژن مقابله می‌کند.

استفاده از این سم برای کنترل بیماری‌های بوته میری جالیز، سفیدک داخلی خیار و مرگ گیاهچه گیاهان زینتی توصیه می‌شود. متالاکسیل با جلوگیری از سنتز RNA اعمال اثر کرده و قارچ‌های بیماریزا را از بین می‌برد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این رابطه با ما در نشریه جهان شیمی فیزیک همراه باشید.این سم در بسته بندی‌های ۱ کیلوگرمی در بازار موجود است و می‌توانید به صورت اینترنتی یا حضوری آن را خریداری کنید. زمان استفاده از این قارچ کش باید طبق دستورالعمل روی بسته بندی آنرا با آب مخلوط کرده و سپس مورد مصرف قرار دهید.این قارچ کش علاوه بر کنترل بوته میری جالیز، سفیدک داخلی خیار و مرگ گیاهچه گیاهان زینتی برای ضد عفونی بذرها، ضد عفونی خاک ، فروبردن ریشه در محلول قارچ کش و سمپاشی شاخ و برگ درخت‌ها استفاده می‌شود. از دیگر مصارف ریدومیل می‌‌توان به کنترل فیتوفترا، پی تیوم، سفیدک های داخلی و زنگ سفید خاجیان اشاره کرد.قارچ کش متالاکسیل برای کنترل بیماری بوته میری جالیز به میزان ۲۰ تا ۲۵ کیلوگرم در هکتار و برای کنترل بیماری سفیدک داخلی جالیز با دیدن علائم بیماری ۲۰-۲۵ کیلوگرم در هکتار استفاده شده  و تکرار آن به فاصله ۱۵ روز توصیه می‌شود.

از دیگر مصارف این سم کنترل قارچ پیتیوم است که یکی از عوامل بیماری زای بسیار رایج در خاک است که بر روی بسیاری از محصولات مانند خیار، کدو، توت فرنگی، سیب زمینی، سویا، گیاهان زینتی تاثیر گذاشته و آنها را دچار بیماری می‌کند.میزان سمیت این قارچ کش برای پستانداران ۶۶۳ میلی گرم بر کیلوگرم ، برای پرندگان ۹۲۳ میلی گرم بر کیلوگرم ، برای ماهی ها۱۰۰ میلی گرم بر لیتر ، برای دافنیا ۲۸ میلی گرم بر لیتر و برای زنبور عسل ۲۰۰میکروگرم بر وزن زنبور است.این سم برای ماهی‌ها و سایر آبزیان خطرناک می‌باشد بنابراین باید از سمپاشی در اطراف رودخانه‌ها و همچنین شستشوی ظروف آلوده به سم در آبهای جاری خودداری کرد.جهت سفارش تماس بگیرید.ارسال به سراسر کشور

فرم نظرات